Dental June 2010 Rooms

The room assignments for June 2010 Dental board examinees are now posted here and in the PRC official website. The Practical Part of the said Dentistry board exam is scheduled to be given on June 1 to 6, 2010 by the Board of Dentistry. For more information, please check out the Professional Regulation Commission official website.

Professional Regulation Commission
DENTISTS BOARD EXAM
JUNE 1-6, 2010
MANILA
Type of Exam.: PRACTICAL EXAM.

School : CENTRO ESCOLAR UNIVERSITY (JUNE 1-2, 2010)
Address : LEGARDA, MANILA
Building : COLL. OF DENTISTRY
Floor : 1ST
Room / Group No.: GROUP I-A
L A S T N A M E F I R S T N A M E M I D D L E N A M E
1.ABELEDA KATHERINE LAUREN GO
2.ABERIN MARIA LOUISA BATALLA
3.ACAYLAR KRISTELA CAMAE ALLERA
4.ACHACOSO KARA MONICA MARIE PANUNCIALMAN
5.ADAO LARI ANELA VISTAN
6.AGCAOILI DENNIS EVARLE
7.AGPOON ARIANE JHESSA DIZON
8.ALAS CARMI ANGELINE RAFANAN
9.ALBUERA CATHERINE DY
10.ALO CHARLENE SEGUIN
11.ALPHA SHERGLAISHA SAHIBUDDIN
12.ALTAMERA STAHL ABOLTIVO
13.AMOYO MARGARITA ISIDRO
14.AMPONG CAMILLE ARAGONES
15.AN DAE SUNG
16.ANG CONNIE LAVENTE
17.ANTONIO JOHN MICHAEL CRUZ
18.ARDAÑA KENNY DEAN CORDERO
19.ARGULLA SHEILA GARCIA
20.ARTILLAGA ARMIE AMO

Type of Exam.: PRACTICAL EXAM.
School : CENTRO ESCOLAR UNIVERSITY (JUNE 1-2, 2010)
Address : LEGARDA, MANILA
Building : COLL. OF DENTISTRY
Floor : 2ND
Room / Group No.: GROUP I-B
L A S T N A M E F I R S T N A M E M I D D L E N A M E
1.ARUGAY ZONA GALE ANAPI
2.ASIA GERARDO DIZON
3.ASUNCION MARION MIRANDA
4.AVERIA SUZANNE DE MESA
5.BALBOA ABEGAIL PINEDA
6.BALDO LAUNIE MAE LANDRITO
7.BARREDO MA LOURDES IRENE ANGELICAMANTE
8.BASILISCO EDITHA GERALDE
9.BATERINA JERRI DEIDRE’ CAITLIN PALAGANAS
10.BAÑAS CATHERINE BUSIÑOS
11.BENEDICTO KEN KEN LUCAS
12.BESOY GLORY BUMAL-O
13.BOBILA RYAN-MARK PAYABYAB
14.BONALES JAY CAYAON
15.BONOAN MARION PATRICHE CAPULONG
16.BOÑAGA MARY JANE DIAZ

Type of Exam.: PRACTICAL EXAM.
School : UNIVERSITY OF THE EAST (JUNE 1-2, 2010)
Address : C. M. RECTO, MANILA
Building : COLL. OF DENTISTRY
Floor : PROSTHO CLINIC
Room / Group No.: GROUP I-A
L A S T N A M E F I R S T N A M E M I D D L E N A M E
1.BRAVO SARAH KAYE GUTIERREZ
2.BRUTAS HANNAH LYNN CABRITO
3.BUENAVENTURA MARTIN ADRIAN ROSERO
4.BUNNELL ALBERT LAWRENCE ADRIANO
5.CALCEÑA GREGORY-JEFFREY BAUTISTA
6.CARAOS ALFREJINO RECTO
7.CASANOVA RAPHAEL CEZAR BAUTISTA
8.CASTILLET LUIS JR ESTEBAN
9.CASTILLO ANNA THERESA MACALANDONG
10.CASTRO MARILYN MACASIEB
11.CAVITE CHRISTA JOYCE ARROYO
12.CENIZA GERALDINE ALBAO
13.CHUA SHEENA LYN YU
14.CIPRIANO MIQUELLA CRUZ
15.CODILLA CLEMEN ANTHONY CLERIGO

Type of Exam.: PRACTICAL EXAM.
School : UNIVERSITY OF THE EAST (JUNE 1-2, 2010)
Address : C. M. RECTO, MANILA
Building : COLL. OF DENTISTRY
Floor : RESTORATIVE CLINIC
Room / Group No.: GROUP I-B
L A S T N A M E F I R S T N A M E M I D D L E N A M E
1.CODILLA RANULFO JR CLERIGO
2.CORDERO MARICAR NAZAL
3.CRUZ ALASTAIR NARIO
4.CUASAY KATHERINE ESCEL REYES
5.CUSTODIO SHIRLYN TABAOSARES
6.DAJOYAG EMELINA CASANOVA
7.DATOY KATHREENE FER LOPEZ
8.DATU-HARON AMINA BUBONG
9.DAYAG MARY JANE JURADO
10.DAYRIT DARYL JOY ANTONIO
11.DE GUZMAN MERLITA CABANSAG
12.DE LEON TONIE MAE RAGONJAN
13.DE LOS SANTOS IMELDA ABAYARI
14.DEE MARY ANN DOROTHY ORTUOSTE
15.DEE SHEILA MAY LAO
16.DEL ROSARIO REY RAYMOND FOJAS
17.DELIMA IVY MAQUILAN
18.DELOS ANGELES AHLEN VARGAS
19.DIAZ MICHAEL PEREZ
20.DOTIG ELENO JR UNTIVEROS
REMINDER:
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR
IN SPELLING, KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHER(s) TO CORRECT IT.

Type of Exam.: PRACTICAL EXAM.
School : CENTRO ESCOLAR UNIVERSITY (JUNE 3-4, 2010)
Address : LEGARDA, MANILA
Building : COLL. OF DENTISTRY
Floor : 1ST
Room / Group No.: GROUP II-A
L A S T N A M E F I R S T N A M E M I D D L E N A M E
1.ELEAZAR ETHEL GRAJO
2.ERNACIO CRISTINA DE ASAS
3.ESPINO MARY ANN CASTILLO
4.FARCON JENYLYN REYES
5.FARIN CHARLEEN TANQUILUT
6.FELISMINO CLARK JONATHAN CAPULONG
7.FLORES MARELEN GARCIA
8.GERODIAS MARNEL MARTINEZ
9.GOZON TATIALEN CRISHZIEL SANTOS
10.GOZUN APRIL HELEN PLACINO
11.GUIANG MARK STEVEN SANTOS
12.GUIÑEZ GUADA JEAN ASINO
13.GUMANGAN EDGAR MADDAWAT
14.HERBOSA REGINE ANN FRANCO
15.HERNANDEZ ROSEBIL SUSMERANO
16.ILAGAN KATHRYN DIANE JOY HABLO
17.JAYLON THADDEUS AMORES
18.JOCOM JONAVEL LIMBAGA
19.JOSON REGINA ALCASID
20.KHADEMATOLRASOUL MAHDI TOLENTINO
REMINDER:
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR
IN SPELLING, KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHER(s) TO CORRECT IT.

Type of Exam.: PRACTICAL EXAM.
School : CENTRO ESCOLAR UNIVERSITY (JUNE 3-4, 2010)
Address : LEGARDA, MANILA
Building : COLL. OF DENTISTRY
Floor : 2ND
Room / Group No.: GROUP II-B
L A S T N A M E F I R S T N A M E M I D D L E N A M E
1.KOBAYASHI MIGUEL ATOM GORDONCILLO
2.LANDAYAN JORDI IZZARD ANDAYA
3.LANTIN DANNA MARIE GALARPE
4.LAURESTA RHEYNALYN RAMIREZ
5.LAYSON MARIA LUZ DEMORAL
6.LEE CHARISSA FAITH DEL MUNDO
7.LIABAN MARY JOYCE MARIANO
8.LIAT ROES MAE GALUTERA
9.LIM SHIM DANE KELSEY DE GUZMAN
10.LIMJUICO LARAINE RIVERA
11.LIMJUICO MAY ANNE CALALANG
12.LUMBANG ABEGAIL MARQUEZ
13.LUNA MARGARET YAP
14.MACARAEG MARI MYRIAM CELIS
15.MALGAPO DENNIS STA MARIA
16.MANALANG MA ADELYNE MANIO

Type of Exam.: PRACTICAL EXAM.
School : UNIVERSITY OF THE EAST (JUNE 3-4, 2010)
Address : C. M. RECTO, MANILA
Building : COLL. OF DENTISTRY
Floor : PROSTHO CLINIC
Room / Group No.: GROUP II-A
L A S T N A M E F I R S T N A M E M I D D L E N A M E
1.MANESE JOSEPHINE DAVID
2.MANGALINDAN JASON CARLO DELA CRUZ
3.MANSUJETO LEIRA ANNE RACHEL GONIO
4.MARCOS JAN MICHAEL TORRES
5.MARIANO NOLAN JAMES ROXAS
6.MARIÑAS RUTCHIE AGBANLOG
7.MARTIN PATRICIA MARIE FABIA
8.MARTINEZ JOY ANGELICA AYATON
9.MASANGCAY MARGIELOU MACALISANG
10.MASANGKAY ELLAINE MORIT
11.MEJIDANA APRIL JOY ROMANTICO
12.MENCIAS RANDOLPH ALVIAR
13.MENDOZA EDERLINA CAUSE
14.MERCADO GLEA BARROZO
15.MERCADO KATRINA FAJARDO

Type of Exam.: PRACTICAL EXAM.
School : UNIVERSITY OF THE EAST (JUNE 3-4, 2010)
Address : C. M. RECTO, MANILA
Building : COLL. OF DENTISTRY
Floor : RESTORATIVE CLINIC
Room / Group No.: GROUP II-B
L A S T N A M E F I R S T N A M E M I D D L E N A M E
1.MIGUEL SARAH BANGSALUD
2.MIRANDA ANNA MARIE JAMELA
3.MODINA CHRISTINA SUAZO
4.MOJADO MA CRISZELLE CASTOR
5.MONTEJO IVY PITCHIE MONEVA
6.MORADA ROSALIE CALSADA
7.MORALES ZIPPORAH FORCA
8.NAPERI SHYR ANNE AQUINO
9.NARCISO ANNABELLE BANAYAT
10.NATIVIDAD KATHLEEN DELINA
11.NAVA JAN EMIL MENDOZA
12.NAVARRO ANNIE ROSE SUNGA
13.NAVARRO HOLLY LOVELY ATHENA SALTING
14.OMBROG RACHELLE SAGUM
15.ORTALIZ PETER PAUL BARABONA
16.ORTIZ RANDY DEL ROSARIO
17.PADLAN MARGRIETTE BEVERLY MORALES
18.PAELMA JAY RICO MACING
19.PAGKANLUNGAN MICHAELA FRANCESCA DESIDERIO
20.PASCUAL ERICA ANNE MUYUELA

Type of Exam.: PRACTICAL EXAM.
School : CENTRO ESCOLAR UNIVERSITY (JUNE 5-6, 2010)
Address : LEGARDA, MANILA
Building : COLL. OF DENTISTRY
Floor : 1ST
Room / Group No.: GRP. III-A
L A S T N A M E F I R S T N A M E M I D D L E N A M E
1.PASCUAL LISA MARIE MAQUINAY
2.PEREZ BEA KRISTINA ABESAMIS
3.PILUDEN CHERRY ANN MAYAPIT
4.PINEDA KAREN MAE PANGILAN
5.PINLAC DONNABELLE ROSARIO
6.QUIAOIT CHARLENE BULLALAYAO
7.QUILA EDNA QUIOZON
8.QUILAO ETHEL JONNA MENDOZA
9.QUITO MARIVIC DAVID
10.RAGASA MA NORVILYN BRAVO
11.RAMIREZ JO ANNE JOSE
12.RAMOS KRISTINE SERRANO
13.RAMOS MA SHELLY ANNE ISAGA
14.RAUSA ADALBERT OSLER SUGAPONG
15.REAL MARICAR BRAZA
16.REGODON LESTER PANTONIA
17.REYES DANGIELON JOHN CAPULONG
18.RICARDO NICCA DALE GAMMAD
19.RIVERA RIZYL NACALABAN
20.ROCO RICCA MAE VILLAREAL

Type of Exam.: PRACTICAL EXAM.
School : CENTRO ESCOLAR UNIVERSITY (JUNE 5-6, 2010)
Address : LEGARDA, MANILA
Building : COLL. OF DENTISTRY
Floor : 2ND
Room / Group No.: GRP. III-B
L A S T N A M E F I R S T N A M E M I D D L E N A M E
1.ROJAS KRISTINE LOU ULTRA
2.ROMEO HANNA MAE GUMERA
3.ROSALES ROSABELLE ESCOTON
4.RUEDA CHRISTINE JOYCE UMALI
5.SALAZAR JINN CLAUDE DALUPANG
6.SALAZAR MARIA CRISTINA APUSAGA
7.SANCHEZ STEPHANIE ZARATE
8.SANTELICES MARY MELODY ZUNIEGA
9.SANTIAGO CHARITY GAILE ORTIZ
10.SANTOS JOHN PAUL ESTRABILLO
11.SANTOS MARIA JESSICA QUINTOS
12.SANTOS RUTH JULLIE GALIAS
13.SARDINIA ELWIN BOBILA
14.SAVILLA MARNI NUÑEZ
15.SEDIEGO MARA MEDINA
16.SILVA REINE MALOU GARCIA
REMINDER:
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR
IN SPELLING, KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHER(s) TO CORRECT IT.

Type of Exam.: PRACTICAL EXAM.
School : UNIVERSITY OF THE EAST (JUNE 5-6, 2010)
Address : C. M. RECTO, MANILA
Building : COLL. OF DENTISTRY
Floor : PROSTHO CLINIC
Room / Group No.: GRP. III-A
L A S T N A M E F I R S T N A M E M I D D L E N A M E
1.SIMEON EVANGELINE SOBREPEÑA
2.SOLOMON MARY CHERRYLAINE ENERIO
3.SORIANO GENEVIVE NARAG
4.SORIANO NAPOLEON DELA TRINIDAD
5.SUAREZ JONNA MONINA GO
6.SUAREZ LORD MANGILIMAN
7.SUMULONG KRISTINA GARCIA
8.SUSTIGUER RACHYLLE MARIE DEL CAMPO
9.SY MICAH SHANNALINE GO
10.TAGUBA JOYCE ARZADON
11.TAYAG ERNA CORRINE NARCISO
12.TIBURCIO FATIMA MAE CORDERO
13.TIGLAO LILIBETH MORALES
14.TORRES LEOCEL DE ASIS
15.TULOD JENNILOU ANGELIQUE RAYMUNDO
REMINDER:
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR
IN SPELLING, KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHER(s) TO CORRECT IT.

Type of Exam.: PRACTICAL EXAM.
School : UNIVERSITY OF THE EAST (JUNE 5-6, 2010)
Address : C. M. RECTO, MANILA
Building : COLL. OF DENTISTRY
Floor : RESTORATIVE CLINIC
Room / Group No.: GRP. III-B
L A S T N A M E F I R S T N A M E M I D D L E N A M E
1.TUMANENG DANIEL JULIUS SOLANO
2.TUNGOL VENICE MALIT
3.UMIPIG ANNA ELISHA PILI
4.URRUTIA KAREN RAYMUNDO
5.UY PARNELL JOANNE TAN
6.UYAN IMMAYA DULNUAN
7.VALDE JULIE ANN PURINO
8.VALLE VIVIANE ELAINE BARLAAN
9.VANA MYRA INOCENCIO
10.VELASCO SONIA PAGLINGAYEN
11.VERDEJO ROGELIO JR MANGUNE
12.VILLANUEVA DEBORAH BATTUNG
13.WAGAN CHARLENE MAE ORTIZ
14.WILLIAMS JASON LIONG
15.YCONG CHARLENE ABING
16.YU ARVIN CHESTER LOVERIA
17.YUSON ANGELI CHRISTIE CRUZ
18.ZACATE JOSEPH JAYLOR TRAZO
19.ZAIDE DESIREE ADRE
20.ZUÑIGA CRISELDA CHICO